با هواپز نیم ساعته میوه خشک کن!

به گزارش وبلاگ دایی جان، یکی از تنقلات خیلی محبوب و پرطرفدار و البته گران، میوه خشک است. هم برای هدیه مناسب است و هم برای پذیرایی از میهمان خیلی شیک و مجلسی به نظر می رسد. درصد هدر رفت میوه با این روش خیلی پایین می آید و بنابه نوع خشک کردن آن، ویتامین هایش هم کاملا حفظ می شوند.

با هواپز نیم ساعته میوه خشک کن!

به گزارش راهنماتو، دستگاه هواپز یا سرخ کن بدون روغن که این روزها بازار را احاطه نموده است یکی از راه های مناسب برای خشک کردن میوه است. اگر آفتاب مستقیم یا میوه خشک کن در اختیار ندارید می توانید در عرض 40 دقیقه میوه ها را خشک نموده و برای مدت طولانی نگه دارید.

برای اینکه بتوانید یک میوه خشک خوب و باکیفیت داشته باشید باید یکسری نکات را رعایت کنید. همین که دلتان بخواهد که کافی نیست! باید ملزوماتی را مدنظر قرار بدهید و کمی تا قسمتی پیرو قوانین این کار باشید! اگر آدم قانون هستید لبیک بگویید و این چند خط را بخوانید و به سراغ یخچال رفته و میوه هایتان را از خطر نابودی نجات بدهید!

  • میوه ها نباید لک دار و شل و ول و در مرز خرابی باشند! میوه های سفت و سالم را انتخاب کنید!
  • برش میوه ها باید یک میزان باشد اگر با چاقو یا رنده مخصوص این کار را انجام می دهید میزان همسان آنها را از قلم نیاندازید.
  • هر نوع میوه ای قابلیت خشک کردن ندارد.
  • برای اینکه میوه ها تغییر رنگ ندهند می توانید قبل از خشک کردن در شهد آب و لیمو و شکر آنها را برای مدتی قرار دهید. مخصوصا سیب و پرتقال و موز برای این کار خیلی مناسب هستند.
  • لیمو ترش را هم می توانید به این روش خشک کنید و برای انواع دمنوش آماده داشته باشید.
  • برای خشک کردن سیب و به و گلابی حتما دانه های وسط آن را برش زده و خارج کنید.
  • برای خشک کردن میوه در هواپز از کاغذهای نسوز بهره ببرید.

میوه ها پس از شستن و برش زدن و در محلول آبلیمویی خواباندن آماده خشک شدن هستند. میوه ها را روی کاغذ نسوز مخصوص هواپز قرار داده و دمای هواپز را 140 یا 150 درجه گذاشته و به مدت 30 الی 40 دقیقه زمان بدهید تا خشک شوند. یکی دو بار به آنها سر بزنید و میوه ها را به سمت دیگر برگردانید. ممکن است این میزان زمان بسته به هر مدل دستگاه کمتر یا بیشتر باشد. پس حتما این نکته را که سرکشی برای بار اول ضروری است مدنظر قرار دهید.

به طور کل اگر فرایند خشک کردن میوه با دمای پایین و زمان بیشتر صورت بگیرد برترین جواب را خواهید گرفت.

فواید میوه خشک:

1- برای دستگاه گوارش و برطرف یبوست مفید است.

2- ویتامین های میوه در آن حفظ شده و کامل به بدن می رسد.

3- برای سلامت قلب شما خیلی مناسب است.

4- سطح انرژی را بالا می برد.

منبع: فرارو

به "با هواپز نیم ساعته میوه خشک کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هواپز نیم ساعته میوه خشک کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید