منتظر موافقت عراق برای لغو ویزا بین دو کشور هستیم

به گزارش وبلاگ دایی جان، سفیر ایران در عراق با اشاره به اینکه موضوع لغو ویزا صرفا مختص اربعین حسینی (ع) نیست، اضافه کرد: اقدامات لازم از طرف ایرانی صورت گرفته و منتظر موافقت طرف عراقی برای برداشته شدن ویزا هستیم.

منتظر موافقت عراق برای لغو ویزا بین دو کشور هستیم

به گزارش وبلاگ دایی جان، ایرج مسجدی در تبادل نظر با ایرنا گفت: برای لغو ویزا با دولت عراق به نخست وزیری آقای مصطفی الکاظمی وارد مذاکره شدیم. کمیته مشترکی تشکیل شد و بحث های مختلف و متعددی در جلسات مشترک مطرح شد. این جلسات منجر به یادداشت تفاهمی شد که در حال تنظیم است و با امضای آن از سوی طرف عراقی در این باره اطلاع رسانی و اقدام خواهد شد.

ایرج مسجدی با اشاره به سابقه لغو ویزا بین دو کشور اضافه کرد: در زمان نخست وزیری عادل عبدالمهدی روندی برای ویزا و روابط دو کشور در پیش گرفته شد که طی آن هزینه صدور ویزا رایگان شد. در سفر آقای روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق موافقت شد تا ویزابرای همه انواع ویزا، رایگان باشد و این خدمت بزرگی به مردم بود. سال پیش از آن هم زوار رایگان آمدند. البته این موضوع مربوط به پیش از شیوع کرونا است.

مسجدی ادامه داد: اکنون زمانی که هیات های دولت دو کشور مصوب نمایند -که طرف ایرانی موافقت کرده- و یادداشت تفاهم به امضای طرف عراقی برسد، اجرایی خواهد شد.

وی شرح داد: این اقدام نه فقط برای اربعین حسینی که برای همواره و کلی است. ما یادداشت رسمی را برای طرف عراقی فرستادیم و منتظریم که دولت عراق هم آن را تصویب و امضا کند.

سفیر ایران در بغداد از تماس خود با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق گفت و توضیح داد که سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق مرتبا و مجدانه این موضوع را پیگیری می نماید.

این شرحات سفیر پس از آن بیان می گردد که در شبکه های اجتماعی اخبار ناقصی درباره لغو ویزا بین دو کشور بدون توجه به شرط موافقت طرف عراقی منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "منتظر موافقت عراق برای لغو ویزا بین دو کشور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر موافقت عراق برای لغو ویزا بین دو کشور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید