پلی استیشن 5 در مسیر تبدیل شدن به پیروز ترین کنسول سونی است

به گزارش وبلاگ دایی جان، حدود 3 سال از عرضه کنسول پلی استیشن 5 می گذرد و این کنسول توانست موفقیت بسیار خوبی در دنیای گیمینگ بدست بیاورد. شرکت سونی مانند همیشه با نوآوری و بازی های بسیار با کیفیت توانست تا حدی برنده نسل نهم هم باشد و کاری کند که مایکروسافت استراتژی خود را به طور کامل تغییر دهد.

پلی استیشن 5 در مسیر تبدیل شدن به پیروز ترین کنسول سونی است

پیروز ترین کنسول سونی در تاریخ بازی های ویدئویی، کنسول پلی استیشن 2 است. این دستگاه در حال حاضر پرفروش ترین کنسول تاریخ است و فاصله زیادی با رقبای دیگر دارد. حال اینطور که به نظر می رسد جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر بخش پلی استیشن، باور دارد که پلی استیشن 5 قرار است به جایگاه شماره 2 این دستگاه ها برسد. رایان در مصاحبه خود گفت:

طبق چیزی که گفته شده کنسول پلی استیشن 5 در مسیر پیروزیت است. با این حال این کنسول می تواند تا چند سال فروش خود را حفظ کرده و پس از آن به طور ناگهانی با کاهش فروش روبرو شود. تقریباً مشابه چیزی که در پلی استیشن 4 شاهد آن بودیم. به این شکل که در انتهای عمر کنسول و با معرفی دستگاه تازه فروش پلی استیشن 4 با افت بسیار زیادی روبرو شد.

زمانی که گزارش سه ماهه آخر سال 2023 میلادی منتشر شد، سونی یک آمار بسیار خوب از فروش کنسول پلی استیشن 5 منتشر کرد. به این شکل که این کنسول نزدیک به 54.7 میلیون دستگاه فروش داشته ولی در کل نسبت به سال گذشته فروش کمتری داشته است. مخصوصاً اینکه اوج فروش این دستگاه مربوط به سال های اولیه بود که باعث شد پلی استیشن 5 تا حدی نایاب هم بشود.

نکته جالب اینجاست که سونی اعلام کرده که انتظار دارد تا انتهای ماه مارس سال 2024 میلادی حدود 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروش داشته باشد. با این حال تا الان این شرکت حدود 8.2 میلیون دستگاه فروش داشته و در نتیجه سونی نیز اعلام کرده که به احتمال زیاد حدود 4 میلیون دستگاه کمتر از چیزی که اعلام کرده فروش خواهد داشت.

حدود 6 ماه پیش سونی از مدل تازه پلی استیشن 5 به نام پلی استیشن 5 اسلیم رونمایی کرد. این کنسول از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی نداشت ولی از لحاظ مقدار به طور مشهودی نسبت به دستگاه اولیه کوچکتر بود. حال طبق چیزی که گفته شده زمانی که انبار از پلی استیشن 5 اصلی خالی شود، تنها مدل موجود برای خرید مدل اسلیم خواهد بود.

رایان در ادامه مصاحبه گفت که تعداد بازی هایی که برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه شده بسیار زیاد است و از حد انتظارات هم فراتر رفته است. نکته اینجاست که رایان مشخص نکرد که منظور عناوین مختص نسل نهم و پلی استیشن 5 یا بازی های دیگر است. به علت اینکه سونی عناوین بسیار زیادی از نسل های گذشته را دوباره برای نسل نهم بازسازی کرد و در نتیجه امکان دارد که رایان به آن ها هم اشاره داشته باشد.

جیم رایان اعلام کرده که به زودی از سونی و بخش پلی استیشن جدا خواهد شد. رایان نزدیک به 30 سال با این شرکت همکاری کرده و سابقه بسیار زیادی در زمینه کنسول های پلی استیشن دارد. او در نامه بازنشستگی خود از تمامی همکارانش تشکر کرده و اعلام کرده که به علت زندگی در اروپا و کار در آمریکا تصمیم به بازنشستگی گرفته است. همینطور اینکه رایان سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته و توانسته پیروزیت های بسیاری را از طریق پلی استیشن کسب بکند.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ

به "پلی استیشن 5 در مسیر تبدیل شدن به پیروز ترین کنسول سونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن 5 در مسیر تبدیل شدن به پیروز ترین کنسول سونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید