خبری مهم برای سهامداران شپنا ، پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400 میلیارد تومانی

به گزارش وبلاگ دایی جان، شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) در اطلاعیه ای که در وبسایت کدال منتشر کرد، از برنده شدن خود در مزایده خرید 16.67 درصد از کل سهام شرکت نفت سپاهان (شسپا) اطلاع داد. بر اساس این اطلاعیه ارزش این مزایده 3400 میلیارد تومان بوده که معادل یک ششم از کل سهام شرکت شسپاست.

خبری مهم برای سهامداران شپنا ، پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400 میلیارد تومانی

در پی این اطلاعیه معاملات نماد شپنا در بورس متوقف شد و بازگشایی این نماد در روز معاملاتی آینده و بدون محدودیت دامنه نوسان خواهد بود.

شپنا که معاملات امروز را با قیمت 1136 تومانی و با افتی 0.44 درصدی به انتها رساند در یک ماه گذشته بازدهی مثبت 12 درصدی را به ثبت رسانده ولی عملکرد سه ماهه این نماد با افت دو درصدی همراه بوده است.

شرکت پالایش نفت اصفهان بعلاوه در اردیبهشت ماه توانسته مقدار فروش داخلی محصولات خود را به بیش از یک میلیون و 687 هزار متر مکعب برساند که نسبت به فروردین ماه رشدی چهار درصدی داشته است. بعلاوه بر اساس گزارش عملکرد اقتصادی اردیبهشت این شرکت که در کدال منتشر شده است، شپنا توانسته مقدار فروش خود در دو ماه نخست سال 99 را به بیش از سه میلیون و 300 متر مکعب برساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 104 درصدی را نشان می دهد.

مهمترین اخبار و اطلاعات کدال و نمادهای بورسی را در صفحه بورس وبلاگ دایی جان دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "خبری مهم برای سهامداران شپنا ، پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400 میلیارد تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری مهم برای سهامداران شپنا ، پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400 میلیارد تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید